Platové zvýhodnenie aj bezpečnejšie pracovné podmienky, odbory sa dohodli s Amazonom

Ekonomika

14.5.2020 (Webnoviny.sk) – Centrum reverznej logistiky Amazonu v Seredi pristúpilo na predĺženie poskytovaného platového zvýhodnenia vo výške 1,50 eura za každú odpracovanú hodinu až do 31. mája 2020. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval viceprezident odborového zväzu Moderné odbory AIOS Peter Mrázik.

Viac o téme: Koronavírus

Komunikácia s vedením centra reverznej logistiky Amazonu v Seredi na počiatku koronakrízy bola podľa Petra Mrázika veľmi náročná, keď vedenie reagovalo na potrebu zlepšenia pracovných podmienok veľmi vlažne.

„Z našich požiadaviek na bezpečné pracovné podmienky najmä v čase pandémie sme neustúpili a nakoniec sme dosiahli, že boli akceptované a bezpečnosť sa zásadne zlepšila. Ďalšou z kľúčových podmienok práce bolo aj poskytnúť zamestnancom náležitú podporu a finančnú odmenu. Hodinová mzda sa zvýšila o 1,50 eur brutto. Zamestnávateľ však toto zvýšenie mienil poskytnúť len na vymedzenú dobu. Vyvolali sme ďalšie rokovania a počas nich sme aktívne komunikovali aj s našou členskou základňou v Amazone. Dnes sme oficiálne získali ďalší pozitívny výsledok a zamestnávateľ pristúpil na predĺženie poskytovaného platového zvýhodnenia až do konca mája,“ ozrejmil Peter Mrázik.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Amazon podľa Petra Mrázika nie je ekonomicky zasiahnutý koronakrízou tak, ako väčšina podnikov na Slovensku. „Podľa nás sú zisky Amazonu rekordné, patrí k spoločnostiam, ktoré nie sú ekonomicky zasiahnuté na rozdiel od stoviek firiem na Slovensku. Zamestnanci Amazonu pracujú v náročných pracovných podmienkach, preto budeme s vedením spoločnosti naďalej monitorovať situáciu a apelovať na sociálne, spravodlivé zdieľanie zisku a zohľadnenie náročnosti súčasnej situácie, keď pracujú v sťažených pracovných podmienkach,“ uzavrel Peter Mrázik.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, odbory, pracovné podmienky
Zdroj: Webnoviny.sk – Platové zvýhodnenie aj bezpečnejšie pracovné podmienky, odbory sa dohodli s Amazonom © SITA Všetky práva vyhradené.