Odvetvie turizmu čelí zlým časom, zisky hotelov a reštaurácií v Európe tento rok klesnú najmenej o polovicu

Ekonomika

26.4.2020 (Webnoviny.sk) – Odvetvie turizmu v Európskej únii čelí „otrasným“ cifrám, pokiaľ ide o jeho pokles v dôsledku koronakrízy.

Viac o téme: Koronavírus

Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton preto chce, aby tento sektor bol na rade prvý pri poskytovaní financií z fondov na zotavovanie.

Odvetvie turizmu príde o miliardy eur

Na základe informácií z medzinárodných inštitúcií Breton uviedol, že „sa pozeráme na dosť otrasné cifry“ a dodal, že odvetvie turizmu a cestovania pre pandémiu stratí 275 až 400 mld. eur.

Poznamenal, že medzinárodné cestovanie sa v tomto roku podľa odhadov oslabí o 30 percent a ekonomika turizmu by mohla klesnúť o 45 až 70 percent.

Veľké straty hotelov a reštaurácií

„Strata na európskej úrovni, ktorú vidíme v segmente hotelov a reštaurácií, je v rozsahu prinajmenšom 50 percent ročného zisku,“ povedal eurokomisár pre vnútorný trh.

Dodal pritom, že táto strata by sa mohla zvýšiť až na 70 percent v prípade cestovných kancelárií a agentúr, a dokonca viac pre niektoré firmy podnikajúce v oblasti okružných plavieb a pre letecké spoločnosti.

Viac k témam: cestovný ruch, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, hotely, Koronavírus, Pandémia, reštaurácie, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvetvie turizmu čelí zlým časom, zisky hotelov a reštaurácií v Európe tento rok klesnú najmenej o polovicu © SITA Všetky práva vyhradené.