Nissan investuje miliardy do elektromobilov, zmeny vo výrobe znížia aj zaťaženosť zamestnancov

Automobilový priemyseľ Ekonomika

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Japonská automobilka Nissan investuje 33 mld. jenov (JPY) do svojho hlavného závodu v japonskej prefektúre Točigi. Investícia je určená na vybudovanie výrobného systému zameraného na elektrické vozidlá.

Viceprezident Nissanu Hidejuki Sakamoto vo štvrtok v tejto súvislosti uviedol, že výrobné metódy sa musia zmeniť, pretože do áut sa čoraz častejšie montujú hybridné a elektrické motory a nové komponenty poskytujúce služby konektivity a umelej inteligencie.

Sakamoto dodal, že zmeny vo výrobe, ktoré sa majú dokončiť na budúci rok, využívajú robotiku s cieľom znížiť fyzickú zaťaženosť zamestnancov pri montážnych linkách.

Zisk Nissanu počas júla až septembera medziročne klesol na menej ako polovicu. Automobilka začiatkom novembra informovala, že vo svojom účtovnom druhom kvartáli dosiahla zisk 59 mld. jenov (JPY), pričom v rovnakom období pred rokom bol vo výške 130 mld. JPY. Kvartálne tržby firmy sa znížili o takmer 7 percent na 2,6 bil. JPY, keďže oslabil predaj jej áut vo svete, vrátane USA, Európy a Japonska.

Viac k témam: elektromobil
Zdroj: Webnoviny.sk – Nissan investuje miliardy do elektromobilov, zmeny vo výrobe znížia aj zaťaženosť zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.