Nezamestnanosť pod päť percent má 49 okresov, najviac ľudí bez práce je v Rimavskej Sobote

Ekonomika

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola na konci novembra v okrese Trenčín. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 1,95 % disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasledovali okresy Nitra, Bratislava V, Hlohovec a Piešťany.

Pod piatimi percentami je 49 okresov

V okrese Nitra miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac dosiahla 2,01 %, v okrese Bratislava V 2,03 %, v okrese Hlohovec 2,06 % a v okrese Piešťany 2,09 %. Mieru evidovanej nezamestnanosti pod 5 % minulý mesiac vykázalo 49 okresov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola v minulom mesiaci vyššia ako 10 % v jedenástich okresoch na Slovensku. Z týchto okresov sa päť nachádza v Prešovskom kraji a po tri okresy patria do Košického a Banskobystrického kraja.

Najviac ľudí bez práce má Rimavská Sobota

Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 15,39 %. Nasleduje okres Kežmarok, kde miera nezamestnanosti predstavovala 14,78 %.

Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Revúca. V ňom bola miera nezamestnanosti 12,58 %. Do pätice okresov s najvyššou mierou nezamestnanosti patria aj okresy Rožňava s mierou nezamestnanosti 12,29 % a okres Vranov nad Topľou, v ktorom vykázali v novembri mieru nezamestnanosti na úrovni 12,05 %.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu novembra tohto roka oproti októbru klesla o 0,02 percentuálneho bodu na 4,92 %. Medziročne bola miera nezamestnanosti v minulom mesiaci nižšia o 0,17 percentuálneho bodu.

Úrady práce evidovali na konci novembra 135 507 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s októbrom ide o pokles o 685 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 4 020 osôb.

Viac k témam: nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR, Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť pod päť percent má 49 okresov, najviac ľudí bez práce je v Rimavskej Sobote © SITA Všetky práva vyhradené.