Nemecko a Veľká Británia sa už zaoberajú pomocou ľuďom, ktorí nebudú môcť platiť nájomné

Ekonomika

18.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vlády Nemecka a Veľkej Británie sa začali zaoberať otázkou, ako by mohli pomôcť ľuďom, ktorí v súčasnej situácii zapríčinenej koronavírusom nebudú niekoľko mesiacov dostávať svoje platy, možno prídu o prácu úplne, a nebudú mať z čoho platiť nájomné.

Hovorca nemeckého ministerstva spravodlivosti Marius Leber v stredu vyhlásil, že nemecký kabinet sa týmto problémom veľmi vážne začína zaoberať a zvažuje, aké má v tejto súvislosti legislatívne možnosti.

Viac o téme: Koronavírus

O tejto téme hovoril v stredu počas pravidelnej hodiny otázok a odpovedí v – netradične úplne vyľudnenom – britskom parlamente aj britský premiér Boris Johnson.

Britská vláda podľa neho chystá schému finančnej pomoci ľuďom, ktorí prídu o prácu alebo budú musieť byť dlhodobo na neplatenom voľne. Britská vláda sa bude tiež špeciálne zaoberať otázkou nájomného.

„Bez ohľadu na okolnosti, chceli by sme zdôrazniť, že pracujúci dostanú podporu, ktorú budú potrebovať,“ vyhlásil britský premiér.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko a Veľká Británia sa už zaoberajú pomocou ľuďom, ktorí nebudú môcť platiť nájomné © SITA Všetky práva vyhradené.