Módny obchodný reťazec sa dopustil rozsiahleho porušenia ochrany osobných údajov

Ekonomika

27.1.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký úrad na ochranu osobných údajov začal prešetrovať švédsky módny obchodný reťazec H&M na základe dôkazov, že sa dopustil rozsiahleho porušenia ochrany osobných údajov.

Komisár na ochranu osobných údajov v Hamburgu Johannes Caspar vo vyhlásení zverejnenom v pondelok uviedol, že pevný disk s dátami v objeme zhruba 60 GB ukázal, že manažéri v Norimbergu mali podrobné a systematické záznamy o zamestnancoch, vrátane údajov o zdravotnom stave a ich súkromnom živote, napríklad z rodinných hádok.

Tieto záznamy, ktoré boli dostupné pre všetkých manažérov firmy, ukázali, že zamestnanci boli špehovaní „spôsobom, ktorý v posledných rokoch nemá obdobu“. Spoločnosť H&M vyhlásila, že prípad berie veľmi vážne a vyjadrila úprimnú ľútosť.

Dodala, že úplne spolupracuje s úradom na ochranu osobných údajov. Úrad v Hamburgu uviedol, že o prípadných pokutách pre H&M rozhodne v najbližších týždňoch.

Viac k témam: obchod, obchodné reťazce, ochrana osobných údajov, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Módny obchodný reťazec sa dopustil rozsiahleho porušenia ochrany osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.