Minister Gál chce viac peňazí, platy väzenských dozorcov by sa mohli zvýšiť

Ekonomika

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Okrem vojakov, policajtov či hasičov by si v budúcnosti mohli platovo polepšiť aj príslušníci Zboru justičnej a väzenskej stráže (ZVJS). Požiadavku na zvyšovanie miezd totiž po ministerstve vnútra a obrany avizuje aj minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook.

Štátny rozpočet je exponovaný

To, či vláda SR nájde dostatok zdrojov, je však otázne, pretože v súčasnosti je štátny rozpočet na budúci rok značne exponovaný. Národná rada SR o ňom navyše bude rokovať už na najbližšom zasadnutí, ktoré bude na prelome novembra a decembra tohto roka.

„S premiérom a ministrom financií budem budúci týždeň rokovať o platoch príslušníkov ZVJS. Na výjazdovom rokovaní vlády som otvoril tému zvýšenia platových podmienok príslušníkov ZVJS, nakoľko by si za svoju mimoriadne náročnú a dobre odvedenú prácu zaslúžili lepšie ohodnotenie,“ uviedol Gál.

Nesmierne dôležitá práca

Verí, že u premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a predovšetkým u šéfa ministerstva financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) vybaví pre justičnú stráž zvýšenie platov.

„Verím, že aj keď má ministerstvo spravodlivosti jeden z najnižších rozpočtov, ktorým som aj ja ako minister limitovaný, podarí sa odmeniť aj našich príslušníkov, ktorí podobne ako príslušníci rezortu vnútra či obrany, vykonávajú nesmierne dôležitú prácu,“ dodal.

Minister nespomenul, akú sumu bude od Kamenického a Pellegriniho požadovať.

Viac k témam: minister financií SR, minister obrany SR, minister spravodlivosti SR, minister vnútra SR, platy, premiér Slovenskej republiky, štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Gál chce viac peňazí, platy väzenských dozorcov by sa mohli zvýšiť © SITA Všetky práva vyhradené.