Matovič a Sulík prišli na riešenie problému platenia nájmov v prevádzkach zatvorených pre Covid-19

Ekonomika

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Definitívne vyriešenie problematiky platenia nájmov v zatvorených prevádzkach by mohli priniesť už najbližšie dni. V stredu to zhodne potvrdili predseda vlády Igor Matovič ako aj minister hospodárstva Richard Sulík.

Ten pritom o nutnosti prispieť podnikateľom na nájmy hovorí už dlhodobo, koalícia sa však na konkrétnej forme pomoci nevedela dohodnúť. Šéf rezortu hospodárstva ako dôvod označil odmietavý postoj predsedu vlády.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Približne mesiac sme mali názorový spor s Richardom Sulíkom. Ja som od začiatku presadzoval model, aby nájomníci neplatili žiaden nájom, keďže majitelia budov dostali možnosť odložiť si splátky úverov až do 9 mesiacov. Chcel som, aby preniesli tú výhodu na samotných nájomníkov. Richard Sulík navrhoval model, kde by nájomníci naďalej niečo platili. Prišiel som v utorok na koaličnú radu za naše hnutie s návrhom, ktorý by mohol rozseknúť tento gordický uzol,“ uviedol v stredu premiér.

Aktuálne by tak už mala v koalícii existovať na túto tému dohoda. „Áno, črtá sa riešenie. Igor Matovič včera navrhol akúsi variantu toho, o čom sa tu niekoľko týždňov bavíme. Veľmi sa mi to pozdávalo. Zajtra máme vládu, tam to chceme dohodnúť,“ potvrdil slová predsedu vládu Sulík.

Ani jeden z nich pritom nechcel prezradiť žiadne podrobnosti. Výsledok chcú oznámiť spoločne, šéf rezortu hospodárstva by bol rád, aby to mohlo byť už po štvrtkovom rokovaní kabinetu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister hospodárstva SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič a Sulík prišli na riešenie problému platenia nájmov v prevádzkach zatvorených pre Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.