Johnson odkladá zníženie korporátnej dane na neurčito, vyjadril sa aj k dohode o brexite

Ekonomika

18.11.2019 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson uviedol, že odloží redukciu korporátnej dane. Vyhlásil, že daň, ktorú firmy platia zo svojich ziskov, ponechá na neurčito na terajšej úrovni. Táto daň je v Británii v súčasnosti vo výške 19 percent a od prvého apríla 2020 mala klesnúť na 18 percent. Johnson na konferencii Konfederácie britského priemyslu (CBI) povedal, že tento krok vygeneruje 6 mld. libier (GBP) na „priority„, ako je napríklad zdravotníctvo. Informuje o tom portál news.sky.com.

Premiér Veľkej Británie svoj prejav využil aj na to, aby predstaviteľom firiem povedal, že vie o tom, že v roku 2016 „veľké firmy nechceli brexit„. Dodal však, že jeho plán odchodu krajiny z Európskej únie v závere januára budúceho roka im poskytne „istotu„.

Na otázku, či môže garantovať, že dohoda o obchode sa dosiahne do konca plánovaného prechodného obdobia po brexite, čiže do januára 2021, Johnson odpovedal: „Absolútne nevidím dôvod, prečo by sme to nemali urobiť počas obdobia, ktoré máme k dispozícii.

(1 EUR = 0,8566 GBP)

Viac k témam: Brexit, britský premiér, dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson odkladá zníženie korporátnej dane na neurčito, vyjadril sa aj k dohode o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.