Francúzske hotely na súde neuspeli, na Airbnb sa nebudú vzťahovať prísne pravidlá

Ekonomika

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Európsky súdny dvor odmietol návrh francúzskych hotelov, aby spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, dodržiavala prísne pravidlá vzťahujúce sa vo Francúzsku na realitných agentov.

V rozhodnutí, ktoré zverejnil Európsky súdny dvor vo štvrtok uviedol, že spoločnosť Airbnb treba považovať za firmu poskytujúcu informačné služby a „Francúzsko nemôže žiadať, aby Airbnb mala profesionálnu licenciu realitného agenta“.

Prípad na Európsky súdny dvor predložil francúzsky súd na základe sťažnosti zo strany združenia hotelov, vrátane popredných sietí, ako je Best Western. Hotelové odvetvie vo Francúzsku, rovnako ako v mnohých iných krajinách vo svete, obviňuje online platformu na prenajímanie z neférovej konkurencie.

Majitelia hotelov chcú, aby firma Airbnb dodržiavala také účtovnícke, poisťovacie a iné finančné pravidlá ako realitní agenti. Spoločnosť Airbnb však tvrdí, že nepôsobí ako realitný agent.

Viac k témam: Airbnb, ubytovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzske hotely na súde neuspeli, na Airbnb sa nebudú vzťahovať prísne pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.