Ford a Fiat zakázali zamestnancom lietať, koronavírus ich dohnal k najprísnejším obmedzeniam

Automobilový priemyseľ Ekonomika

4.3.2020 (Webnoviny.sk) – Americká automobilka Ford Motor a taliansko-americký výrobca áut Fiat Chrysler Automobiles rozhodli, že pre riziko šírenia koronavírusu ich zamestnanci môžu použiť leteckú dopravu iba so súhlasom manažmentu.

Generálny riaditeľ Fordu Jim Hackett uviedol, že firma do 27. marca umožní iba nevyhnutné cestovanie. Toto rozhodnutie bude automobilka každý týždeň prehodnocovať. Firma Fiat Chrysler oznámila, že každé cestovanie musí vopred schváliť člen vedenia tímu. Tieto obmedzenia patria v rámci amerických firiem k najprísnejším.

Šéf Fordu konštatoval, že rozhodnutie firmy je založené na vyhláseniach vládnych odborníkov na infekčné ochorenia. Výnimky musia byť nevyhnutné pre činnosť firmy a musí ísť o úlohy, ktoré sa môžu splniť iba fyzickou prítomnosťou.

„Žiadame Vás, aby ste si prekontrolovali kalendár na najmenej 90 dní a našli kreatívne spôsoby na realizáciu práce bez cestovania,“ konštatuje vyhlásenie generálneho riaditeľa Fordu Jima Hacketta, ktoré vyzýva na využívanie videokonferencií, telefonických rozhovorov a elektronickej pošty.

Viac k témam: automobilka, cestovný zákaz, koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ford a Fiat zakázali zamestnancom lietať, koronavírus ich dohnal k najprísnejším obmedzeniam © SITA Všetky práva vyhradené.