Facebook prináša novinku v boji proti politickým dezinformáciám, ukáže krajinu ich pôvodu

Ekonomika Informatika

23.4.2020 (Webnoviny.sk) – Facebook začne označovať niektoré politické príspevky na svojich platformách krajinami ich pôvodu, aby tak obmedzil šírenie politických dezinformácií skupinami zo zahraničia, ktoré imitujú legitímne skupiny a politické strany.

Nové pravidlá sa budú týkať príspevkov, stránok či účtov súvisiacich s voľbami na sociálnej sieti Facebook a službe Instagram.

Viac informácií o danom účte

Spoločnosť sa najprv zameria na stránky mimo Spojených štátov amerických, ktoré majú dosah na veľký počet ľudí v krajine.

Ak je napríklad účet na Instagrame, ktorý sa zameriava na amerických voličov, z Brazílie, podľa nových pravidiel bude mať každý jeho príspevok označenie „so sídlom v Brazílii“.

Používatelia tiež budú mať možnosť si prečítať o danom účte viac informácií. Podľa Facebooku to má ľuďom pomôcť „posúdiť spoľahlivosť a autentickosť“ toho, čo vidia.

Ovplyvňovanie politického diskurzu

Štítky pri príspevkoch sú najnovším pokusom Facebooku bojovať s dezinformáciami o voľbách.

Rusko a ďalšie krajiny používajú sociálne médiá na ovplyvňovanie politického diskurzu v USA a iných častiach sveta, pričom sa často maskujú za miestne skupiny.

Hoci nové opatrenie poskytuje používateľom nové informácie, podľa agentúry AP je však nepravdepodobné, že to pomôže so zákernejšími pokusmi o ovplyvnenie novembrových prezidentských volieb v Spojených štátoch.

Viac k témam: dezinformácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook prináša novinku v boji proti politickým dezinformáciám, ukáže krajinu ich pôvodu © SITA Všetky práva vyhradené.