Eurokomisia ponúka online službu, ktorá pomôže univerzitám a podnikateľom s prekladom textov

Ekonomika Informatika

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) sprístupnila online nástroj, ktorý pomôže jazykovým fakultám univerzít či podnikateľom s prekladom dokumentov. Ako informuje Zastúpenie EK na Slovensku, služba eTranslation je bezplatná a môže ušetriť čas a peniaze s prekladom textu do 27 európskych jazykov.

Nový online nástroj podľa zastúpenia zaručuje dôvernosť a bezpečnosť všetkých preložených údajov. „Orgány verejnej správy Európskej únie aj jednotlivých členských štátov ju vo veľkej miere využívajú a dôverujú jej,“ dodáva.

Online nástroj Európskej komisie na strojový preklad je určený pre pracovníkov európskej verejnej správy, malé a stredné podniky a jazykové fakulty univerzít.

Tiež pre projekty v rámci Nástroja na prepájanie Európy. Ide o program, cez ktorý sa financuje skupina infraštruktúr digitálnych služieb za účelom podporiť jednotný európsky digitálny trh.

Záujemcovia o službu eTranslation si musia zriadiť online účet. Registrovať sa môžu na webovej stránke https://webgate.ec.europa.eu/etranslation/public/welcome.html.

Viac k témam: online preklad
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurokomisia ponúka online službu, ktorá pomôže univerzitám a podnikateľom s prekladom textov © SITA Všetky práva vyhradené.