Dánsko otvorilo kaderníctva a ďalšie prevádzky, v Nórsku už fungujú škôlky aj fyzioterapeuti

Ekonomika

20.4.2020 (Webnoviny.sk) – Dánsko zmiernilo opatrenia obmedzujúce viaceré prevádzky v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Od pondelka môžu byť znovu otvorené kaderníctva, tetovacie salóny, autoškoly a fungovať znovu môžu aj zubári a fyzioterapeuti.

Kľúčové pre ich otvorenie je udržiavanie sociálneho odstupu, odstránenie časopisov z čakární, možnosť umytia rúk pre zamestnancov aj zákazníkov, dôsledné upratovanie a posunutá pracovná doba, vysvetlil minister hospodárstva Simon Kollerup.

„Je samozrejmé, že sa nemôžete vyhnúť kontaktu s masérom alebo kaderníkom. Ale nové usmernenia musia obmedziť možnosť nákazy,“ uviedol.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Už skôr Dánsko povolilo vyučovanie v predškolských zariadeniach a školách do piateho ročníka za prijatia podobných preventívnych opatrení.

Opatrenia v pondelok zmiernilo aj Nórsko. Dvere mohli otvoriť škôlky, ktoré boli zavreté od 12. marca, píše tlačová agentúra NTB s tým, že vyučovanie na vyšších stupňoch by sa malo začať ešte pred letnými prázdninami. Od pondelka môžu znova začať robiť aj nórski zubári, fyzioterapeuti a oční lekári.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dánsko otvorilo kaderníctva a ďalšie prevádzky, v Nórsku už fungujú škôlky aj fyzioterapeuti © SITA Všetky práva vyhradené.