Bývalý šéf Uberu predal svoj podiel v odhadovanej hodnote viac ako 2,5 miliardy dolárov

Ekonomika

25.12.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý šéf Uberu Travis Kalanick oznámil, že predal všetky svoje akcie vo firme a odstupuje zo správnej rady spoločnosti. Hodnota jeho podielu sa odhaduje na sumu vyše 2,5 mld. USD.

Filantropické záležitosti

Kalanick tak ruší väzby na firmu podnikajúcu v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú pred desaťročím spoluzakladal.

„Uber bol posledných desať rokov časťou môjho života. Keďže teraz ide o firmu s verejne obchodovateľnými akciami, zdá sa, že pre mňa nastal správny moment sústrediť sa na moju terajšiu činnosť a filantropické záležitosti,“ uviedol vo vyhlásení 43-ročný podnikateľ.

Pokles akcií spoločnosti

Kalanick vybudoval z Uberu gigantickú spoločnosť, ale v lete 2017 bol zbavený funkcie generálneho riaditeľa za situácie, keď firma uviazla v súdnych sporoch.

Po odchode Kalanicka z postu generálneho riaditeľa sa jeho nástupcom stal bývalý šéf technologickej firmy Expedia Dara Khosrowshahi, aby Uber viedol k primárnej emisii akcií v máji tohto roka.

Hodnota akcií Uberu však počas prvého dňa obchodovania na burze klesla o takmer 11 percent a doteraz oslabila o vyše 30 percent.

(1 EUR = 1,1080 USD)

Viac k témam: Uber
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý šéf Uberu predal svoj podiel v odhadovanej hodnote viac ako 2,5 miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.