Bezpečnostný úrad odporúča pre koronavírus prácu z domu alebo minimum zamestnancov na pracovisku

Ekonomika

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Národné centrum kybernetickej bezpečnosti (SK-CERT) zverejnilo v pondelok aktualizovaný zoznam odporúčaní zameraných na ochranu a zmiernenie následkov šírenia vírusu v pracovnom prostredí organizácií.

Home office

V prípade úkonov neviazaných na lokalitu zamestnanca sa odporúča umožniť zamestnancom vykonávať ich z domáceho prostredia.

V prípadoch, keď sa vyžaduje prítomnosť na pracovisku, SK-CERT odporúča zabezpečiť výkon činností s rotáciou minimálneho počtu zamestnancov tak, aby v budove bolo v každom momente v osobnom kontakte čo najmenej zamestnancov.

Ďalej je žiaduce obmedziť počet zamestnancov v spoločnom priestore a zabezpečiť striedanie osôb nachádzajúcich sa v jednej kancelárii. Zamestnanci, ktorí prichádzajú do zamestnania verejnou hromadnou dopravou, majú dostať prednostne možnosť vykonávať prácu z domu.

Zamedzenie osobného kontaktu

V prípadoch, kde je to možné, sa zamestnávateľom odporúča s okamžitou platnosťou prikázať rotáciu pre zastupiteľnosť a zamedzenie osobného kontaktu.

Zamestnancom sa má ďalej s okamžitou platnosťou nariadiť zákaz združovania sa na chodbách, v kuchynkách, zasadačkách a iných spoločných priestoroch. Odporúča sa tiež zaviesť okamžitý zákaz akýchkoľvek návštev v prevádzkových a kancelárskych budovách.

Zriaďovateľom Národného centra kybernetickej bezpečnosti je Národný bezpečnostný úrad (NBÚ). Všetky varovania a odporúčania Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT nájdete tiež na tejto webovej stránke.

Viac k téme Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostný úrad odporúča pre koronavírus prácu z domu alebo minimum zamestnancov na pracovisku © SITA Všetky práva vyhradené.