Automobilový priemysel kritizuje postup schvaľovania novely zákona o dani z príjmov

Automobilový priemyseľ Ekonomika

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Zväz automobilového priemyslu SR kritizuje postup schvaľovania novely zákona o dani z príjmov v parlamente. V rámci legislatívneho procesu sa totiž do novej legislatívy navrhujú viaceré doplňujúce a pozmeňujúce návrhy. „Ide o 36 obsahovo významných zmien, ktoré majú zásadný dopad na zamestnávateľov a zamestnancov. Žiaden z týchto nových návrhov nebol predmetom ani jednej z fáz riadneho legislatívneho procesu,“ upozorňuje zväz.

Ako najzávažnejšie zásahy označil zrušenie oslobodenia od dane v prípade peňažného plnenia vyplateného pri príležitosti obdobia letných dovoleniek alebo vianočných sviatkov, nákladov na rekreáciu zamestnancov a príspevkov na športovú činnosť detí.

„Obchádzanie štandardného legislatívneho procesu považujeme za zásadné porušenie legislatívnych pravidiel tvorby právnych predpisov a jedná sa o zásadné porušenie programového vyhlásenia vlády, ktorá sa zaviazala, že nebude dochádzať k prijímaniu všeobecne záväzných právnych predpisov bez ich náležitého prerokovania s dotknutými subjektmi a verejnosťou,“ konštatujú zástupcovia automobilového priemyslu.

Zároveň upozorňujú, že v prípade schválenia týchto návrhov, sa zásadne zvýšia náklady zamestnávateľov a zníži konkurencieschopnosť firiem podnikajúcich na Slovensku.

Viac k témam: daň z príjmu, novela zákona, Zväz automobilového priemyslu SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilový priemysel kritizuje postup schvaľovania novely zákona o dani z príjmov © SITA Všetky práva vyhradené.