Automobilka Ferrari v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 169 miliónov eur

Automobilový priemyseľ Ekonomika

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Talianska automobilka Ferrari vylepšila prognózu svojho zisku vzhľadom na dobrý výkon v treťom kvartáli, vrátane 9-percentného rastu dodávok áut. Výrobca športových vozidiel v pondelok informoval, že počas júla až septembra dosiahol čistý zisk 169 mil. eur.

Išlo síce o pokles oproti zisku v sume 287 mil. eur v rovnakom období vlaňajška, ale vtedy firma profitovala z jednorazovej daňovej výhody. Zisk automobilky pred úrokmi, zdanením a odpismi v treťom štvrťroku posilnil o 11 percent na 311 mil. eur.

Firma Ferrari predpokladá, že za celý rok dosiahne čisté tržby 3,7 mld. eur, hoci doteraz predpovedala, že budú v objeme 3,5 mld. eur. Automobilka vylepšila aj predpoveď zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi na 1,27 mld. eur z úrovne 1,25 mld. eur.

Spoločnosť Ferrari v treťom štvrťroku na trh dodala 2 474 áut. Jej dodávky v Európe stúpli dvojciferným tempom, na trhoch Severnej a Južnej Ameriky stagnovali a v Číne oslabili o dve percentá.

Viac k témam: zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Ferrari v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 169 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.