American Airlines rokuje s firmou Boeing o odškodnení, časť peňazí odovzdá zamestnancom

Doprava a infraštruktúra Ekonomika

3.1.2020 (Webnoviny.sk) – Letecká spoločnosť American Airlines oznámila, že rokuje s výrobcom lietadiel Boeing Co. o odškodnení pre uzemnenie lietadiel 737 Max a predpokladá, že časť z finančnej kompenzácie odovzdá zamestnancom.

V marci, keď stroje Max boli po dvoch tragických nehodách celosvetovo uzemnené, mala firma American Airlines 24 týchto lietadiel. Letecký prepravca odvtedy zrušil tisíce letov a odhadol, že uzemnenie strojov Max zníži jeho zisk za rok 2019 pred zdanením o 540 mil. USD.

Hovorca American Airlines uviedol, že firma rokuje s Boeingom o forme odškodnenia. Výrobca lietadiel navrhol kompenzáciu v hotovosti alebo aj poskytnutie výcviku a náhradných dielcov.

Spoločnosť American Airlines očakáva, že časť odškodnenia poskytne zamestnancom ako podiel na zisku, keďže piloti a palubní zamestnanci pre rušenie letov prišli o časť miezd. Boeing dosiahol čiastočné dohody o odškodnení s firmami Southwest a Turkish Airlines, ale ani jeden z týchto prepravcov nezverejnil podrobnosti.
(1 EUR = 1,1193 USD)

Viac k témam: Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – American Airlines rokuje s firmou Boeing o odškodnení, časť peňazí odovzdá zamestnancom © SITA Všetky práva vyhradené.