Vodička Fabie neprežila čelnú zrážku s kamiónom, v aute viezla aj tri deti (foto)

Slovensko Správy

28.7.2021 (Webnoviny.sk) – Hasiči zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste II/500 v katastri obce Štefanov v okrese Senica. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, zrazilo sa tu osobné auto s kamiónom.

V osobnom vozidle sa nachádzali tri maloleté osoby a vodič, ktorý zraneniam podľahol. Zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru.

„Aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla, tri maloleté osoby boli vrtuľníkmi záchrannej zdravotnej služby a sanitkou Záchrannej zdravotnej služby transportované do nemocnice,“ dodala Križanová. Na mieste udalosti zasahujú hasiči zo Senice a z Kútov, pričom štátna cesta je momentálne uzavretá.

Ako informuje trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, za volantom osobného auta Škoda Fabia sedela Trnavčanka a viezla tri maloleté deti.

„Z doposiaľ nezistených príčin sa v úseku, ktorý je vyznačený plnou čiarou, smerom na Šaštín Stráže zrazilo auto s kamiónom,“ uviedla Linkešová.

Vodička a jej 9-ročná dcéra, ktorá sedela na prednom sedadle spolujazdca, utrpeli veľmi vážne zranenia a boli z miesta nehody letecky transportované do nemocnice. Matka vážnym zraneniam pri prevoze podľahla. Ďalšie dve deti vo veku sedem a šesť rokov, ktoré sedeli vzadu v autosedačkách, sa zranili ľahšie. Jedno z detí nebolo v príbuzenskom vzťahu s vodičkou. Policajti cestu smerom na Šaštín Stráže úplne uzavreli. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej preveruje.

Viac k témam: tragická dopravná nehoda, zrážka auta s kamiónom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodička Fabie neprežila čelnú zrážku s kamiónom, v aute viezla aj tri deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.