V rámci akcie Súmrak boli okrem Fica a Kaliňáka obvinení aj ďalší dvaja ľudia, Norbert Bödör a Tibor Gašpar

Slovensko Správy

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) potvrdil, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v utorok 19. apríla Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Fica a Kaliňáka vinia aj z iných vecí

Ako úrad uviedol na sociálnej sieti, Robert Fico a Robert Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

„Dozor nad zákonnosťou v prípravnom konaní vykonáva prokurátor ÚŠP,“ informovala prokuratúra s tým, že momentálne sa vo veci vykonávajú procesné úkony. Preto nie je možné v tomto štádiu konania poskytnúť bližšie informácie.

Národná kriminálna agentúra v stredu v rámci akcie Súmrak zadržala bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Mali poškodzovať Kisku a ďalších

Keďže spoluobvinený bývalý predseda vlády Robert Fico je poslancom Národnej rady SR, jeho zadržanie a prípadné vzatie do väzby by musel odsúhlasiť parlament.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mali obvinení svojou činnosťou poškodzovať bývalého prezidenta SR Andreja Kisku, ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica alebo prokurátora ÚŠP Vasiľa Špirka. Skutky sú datované do obdobia rokov 2012 až 2018.

Viac k témam: akcia Súmrak
Zdroj: Webnoviny.sk – V rámci akcie Súmrak boli okrem Fica a Kaliňáka obvinení aj ďalší dvaja ľudia, Norbert Bödör a Tibor Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.