Ukrajinská protiofenzíva neustále napreduje, Rusko má v okupovaných častiach viac ako 200-tisíc vojakov

Správy Svet

19.9.2023 (SITA.sk) – Rusko má v okupovaných častiach Ukrajiny viac ako 200-tisíc vojakov. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Aj keď Milley uznal, že ukrajinská protiofenzíva dosiaľ postupovala relatívne pomalším tempom, zdôraznil, že ukrajinská armáda „neplytvá silami“ a neustále napreduje.

Podľa Milleyho nemožno pokračujúcu ukrajinskú protiofenzívu označiť za zlyhanie, keďže Ukrajina prelomila niekoľko ruských obranných línií a stále má čas na dosiahnutie ďalších výsledkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Milley nedávno vyhlásil, že Ukrajine zostáva v rámci protiofenzívy 30 až 45 dní, kým sa počasie nezhorší. Poznamenal však, že aj keby protiofenzíva dosiahla všetky svoje ciele, nestačilo by to na úplné vytlačenie ruských síl z Ukrajiny.

„Vyhnať všetkých 200-tisíc okupantov bude trvať značne dlho, čo výrazne presahuje rámec prebiehajúcej operácie,“ povedal Milley.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská protiofenzíva neustále napreduje, Rusko má v okupovaných častiach viac ako 200-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.