Sulík je po dovolenke v karanténe, výnimku od hygienikov nevyužil

Slovensko Správy

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nevyužil počas dovolenky v Spojených arabských emirátoch výnimku Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a je momentálne v karanténe. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa rezortu hospodárstva Katarína Matejková.

Výnimka od hygienikov

Sulík to zdôvodnil tým, že keďže nešlo o služobnú cestu, nevidel dôvod využiť ju. Tiež si dal urobiť PCR test, ktorý bol negatívny.

Viac o téme: Koronavírus

Výnimka od ÚVZ SR zabezpečuje, že jej držiteľ nemusí po návrate z cudziny do desaťdňovej karantény či na povinné testovanie.

Sulík vo štvrtok 7. januára vo svojom profile na sociálnej sieti oznámil, že sa vrátil z dovolenky v zahraničí, kde strávil s rodinou Vianoce a Nový rok.

Semafor zdravia bol zmetený zo stola

Matejková podotkla, že Sulík výnimku mal aj na služobnej ceste v novembri 2020, no PCR test aj tak absolvoval.

„Výnimku dostal vzhľadom na to, že potreboval splniť úlohu premiéra – Semafor zdravia. Výnimku z testovania nevyužil, PCR test mal negatívny, týkalo sa to len karantény. Bolo to po pracovnej ceste v krajine, kde bola a je dobrá epidemiologická situácia, nevyskytla sa v nej mutácia vírusu a opakovane sa testoval pred cestou a aj po nej,“ vysvetlila hovorkyňa.

Doplnila, že Sulíka o to viac mrzí, že Semafor zdravia bol zmetený zo stola, pretože ak by bol prijatý, tak by sa v Nitre 8. decembra plošne testovalo. Podľa Sulíka by sa tak dalo vyhnúť aktuálnej situácii.

Viac k témam: karanténa, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík je po dovolenke v karanténe, výnimku od hygienikov nevyužil © SITA Všetky práva vyhradené.

0 thoughts on “Sulík je po dovolenke v karanténe, výnimku od hygienikov nevyužil

  1. hydra onion, естественно, обеспечивает анонимность в интернет-сети, и все же, данной защищенности недостаточно и работать с платформой с обычного интернет-браузера невозможно. При открытии проекта через привычный для вас интернет-браузер интернет-провайдер проследит все разделы, на которые вы заходили, и столь сомнительная интенсивность может заинтересовать структуры правопорядка. Вследствие этого надо подумать о дополнительной безопасности.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *