Nájsť v politike dokonalosť je nemožné. Prezidentka Čaputová vyzýva voličov, aby sa podieľali na budúcnosti Slovenska (video)

Slovensko Správy

19.9.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová apeluje na voličov, aby nehľadali v politike dokonalosť, pretože ju nenájdu. Zároveň prosí voličov, ktorí tvrdia, že nemajú koho voliť, aby svoje rozhodnutie zvážili.

„Chápem, že vybrať si môže byť niekedy ťažké, ale zďaleka to nie je nemožné. Nehľadajme dokonalých politikov, nenájdeme takých, nikto nie je. Hľadajme najväčšiu mieru stotožnenia s niektorým politikom alebo stranou,“ uviedla hlava štátu na sociálnej sieti. Dodáva, že nerozhodnutým voličom môže pomôcť vízia jednotlivých politikov, čo plánujú pre Slovensko a jeho občanov urobiť.

Podľa prezidentky je na kandidátoch vhodné si všímať, či sú ich skutky a slová v súlade a taktiež či skĺzajú k agresívnemu jazyku. „V týchto voľbách kandiduje 25 strán a viac ako 2 700 kandidátov. Je to pestrá ponuka a určite je z čoho vyberať. Nesnažme sa ísť na stopercentnú istotu. Je normálne ísť voliť, aj keď si nie sme úplne istí svojou voľbou. Neísť voliť znamená nechať za seba rozhodnúť ostatných. Ísť voliť znamená podieľať sa na budúcnosti Slovenska,“ uzavrela prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kandidáti, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, Politické strany, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Nájsť v politike dokonalosť je nemožné. Prezidentka Čaputová vyzýva voličov, aby sa podieľali na budúcnosti Slovenska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.