Mimoriadna schôdza na návrh Smeru a ďalších na obnovenie kontrol na hranici nebola na prvýkrát otvorená (naživo)

Slovensko Správy

19.9.2023 (SITA.sk) – Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa v utorok na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa 70 poslancov, potrebných bolo 76 poslancov. Druhý pokus o otvorenie schôdze bude o pol hodinu.

O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Mimoriadna schôdza parlamentu, nelegálni migranti
Zdroj: SITA.sk – Mimoriadna schôdza na návrh Smeru a ďalších na obnovenie kontrol na hranici nebola na prvýkrát otvorená (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.