MS vo futbale 2022 v Katare: Maroko po remíze s Chorvátskom ozbíjalo aj Belgicko

Futbal Šport

27.11.2022 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Maroka šokovali na majstrovstvách sveta v Katare ďalšieho z favoritov. Po tom, ako pri vstupe do turnaja remizovali v rámci F-skupiny s úradujúcimi vicemajstrami sveta Chorvátmi, v nedeľu zvíťazili 2:0 nad Belgičanmi, bronzovým tímom z MS 2018 v Rusku.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Severoafričania rozhodli o cennom triumfe, ktorý ich priblížil k postupu do osemfinále, až v druhom polčase. V 73. minúte Abdelhamid Sabiri z priameho kopu „nachytal na hruškách“ belgického gólmana Thibauta Courtoisa a v nadstavenom čase poistil marocké víťazstvo Zakaria Aboukhlal.

MS vo futbale 2022 v Katare

F-skupina

Belgicko – Maroko 0:2 (0:0)

Góly: 73. Sabiri, 90.+ Aboukhlal, ŽK: 29. Onana – 90.+ Sabiri, rozhodoval: Ramos (Mex.), 43 738 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – MS vo futbale 2022 v Katare: Maroko po remíze s Chorvátskom ozbíjalo aj Belgicko © SITA Všetky práva vyhradené.